skrzyp polny i pokrzywa

Skrzyp i pokrzywa na piękne włosy

Piękne i zdrowe włosy od zarania dziejów były symbolem siły i witalności. Pomimo upływu wielu wieków nic się nie zmieniło. Bujna fryzura to marzenie wielu osób. Ale co robić, gdy nasze włosy nie są dostatecznie silne i gęste? W takich przypadkach warto sięgnąć po naturalne metody, które stosowały nasze mamy i babcie.

Siła dwóch ziół

Gdy chcemy naturalnie wzmocnić nasze włosy, to postawmy na skrzyp polny oraz pokrzywę. Pokrzywę możemy pić każdego dnia, a także płukać nią włosy po każdym myciu. Gdy zauważymy, że nasze włosy nadmiernie wypadają, to do tej mieszanki dodajmy także skrzyp. Taka mieszanka doskonale sprawdzi się jako naturalna wcierka do włosów. Po dłuższym stosowaniu zauważymy, że włosy przestaną wypadać, a dodatkowo na naszej głowie pojawią się tak zwane baby hair.

Wcierka ze skrzypu polnego i pokrzywy

Do przygotowania wcierki skrzypu polnego i pokrzywy będzie nam potrzeba tylko kilku składników :

  • jedna czubata łyżka skrzypu polnego,
  • jedna czubata łyżka pokrzywy,
  • szklanka wrzącej wody,
  • dodatkowo przyda na nam się niewielka buteleczka z atomizerem i sitko.

Jak wykonać ziołową wcierkę do włosów w domowym zaciszu?

Jest to dziecinnie proste. Odmierz potrzebną ilość ilość składników, czyli jedną łyżkę skrzypu i jedną łyżkę pokrzywy. Zalej zioła wrzącą wodą i przykry spodeczkiem. Poczekaj aż napar wystygnie i nabierze mocy.

Przecedź płyn za pomocą niewielkiego sitka. Napar przelej do butelki z atomizerem. Dzięki temu łatwiej będzie nakładać wcierkę na skórę głowy i włosy. Najlepiej sprawdzi się świeży napar. Dlatego wciekę najlepiej przygotowywać każdego dnia, wszak w tym kosmetyku nie znajdziesz żadnych konserwantów.

Ewentualne resztki zawsze przechowuj w lodówce. Wcierkę najlepiej stosuj dwa razy dziennie. Na przykład rano i wieczorem. Zapach nie jest zbyt intensywny, dlatego bez problemu możesz używać wcierki przed pracą czy wejściem do szkoły.

Jakich efektów możemy się spodziewać?

Jeśli zdecydujesz się na stosowanie wcierki to musisz uzbroić się w cierpliwość. Efekty takiej kuracji nie będą natychmiastowe. Jednak, gdy będziesz regularnie stosować wcierkę z pokrzywy i skrzypu polnego, to zauważysz że włosy przestaną wypadać. Dodatkowo znacznie poprawią się ich kondycja. Staną się mocne i lśniące.

Dla kogo taka kuracja? Wcierki doskonale sprawdzą się jeśli lubisz naturalne kosmetyki, pozbawione sztucznych dodatków czy konserwantów. Jednak żeby zauważyć pierwsze efekty musisz uzbroić się w cierpliwość. Wielką zaletą takiej kuracji jest jej niska cena. Wszystkie składniki możesz kupić w praktycznie każdej aptece, drogerii internetowej lub sklepie zielarskim. Ich cena nie przekracza kilku złotych.

Similar Posts