Gdy włosy są zbyt suche…

Piękne i lśniące zdrowym blaskiem włosy to marzenie wielu kobiet. Jak o nie zadbać? Co robić, by uniknąć problemów związanych z ich przesuszeniem?

Suche włosy to problem, którego nie można ignorować

Dlaczego problemów z suchymi włosami nie można ignorować? Bo suche włosy to początek poważnych problemów związanych z wyglądem zewnętrznym, który – w znacznej mierze – uzależniony jest od naszej fryzury oraz od stanu włosów.

Jeśli włosy są zbyt suche, tracą swą naturalną warstwę ochronną oraz wilgoć, a to sprawia, że stają się bardziej łamliwe. Rozdwojone końcówki, brak blasku, utrata sprężystości oraz elektryzowanie się włosów – oto problemy, z którymi właścicielki zbyt suchych włosów muszą się borykać każdego dnia. Skąd biorą się ich problemy?

Jakie czynniki wpływają na przesuszanie włosów?

Czynników, które wpływają na pojawienie się problemów z suchymi włosami, jest wiele.

Zbyt częste moczenie włosów, szczególnie w wodzie słonej i chlorowanej, może się okazać jedną z głównych przyczyn z przesuszonymi włosami. Na stan włosów istotny wpływ na również codzienna pielęgnacja.

Jednym z tych błędów, które popełniane są dość często, jest korzystanie ze zbyt silnych szamponów. Szkodliwy wpływ na włosy mają też farby, lakiery i pianki, szczególnie w chwili, gdy używane są zbyt często. Ostrożnie należy też postępować z takimi sprzętami, jak lokówki, suszarki do włosów oraz prostownice.

Warto też pamiętać, że zbyt suche włosy mogą pojawić się jako skutek niewłaściwej diety i drobnych zaniedbań z nią związanych. Jeśli zatem chcemy się cieszyć piękną fryzurą i zdrowymi włosami, musimy pamiętać nie tylko o zapewnieniu im odpowiedniej pielęgnacji, ale też o prowadzeniu zdrowego stylu życia i zapewnieniu potrzebnych mikroelementów dla naszego organizmu.

Pielęgnacja suchych włosów

Pielęgnacja suchych włosów nie musi być problematycznym zadaniem. Wystarczy, że w porę zaczniemy się stosować do kilku prostych zasad.

Podstawa to wybór łagodnych szamponów – najlepiej tych, które zostały stworzone z myślą o pielęgnacji włosów zbyt suchych. Dokładne płukanie włosów po każdym myciu oraz płukanie włosów zimną wodą to kolejne zasady, których warto się trzymać.

Wybór odpowiednich odżywek oraz balsamów do włosów to kolejna ważna sprawa, która może pomóc nam w utrzymaniu suchych włosów w dobrej formie. Nie nadużywajmy chemicznych dodatków, unikajmy tych sprzętów, które narażają nasze włosy na kontakt ze zbyt suchym powietrzem. Te drobne błędy mogą mieć wiele poważnych konsekwencji – niestety niezbyt korzystnie wpływających na wygląd naszych włosów oraz ich formę.

Naturalne domowe kosmetyki na suche włosy

Pielęgnacja zbyt suchych włosów stanie się łatwiejsza w chwili, gdy w odpowiedni sposób zaczniemy korzystać z tych darów, które stworzyła natura. W walce z przesuszającymi się włosami może nam przecież pomóc wiele naturalnych kosmetyków, które bez problemu przygotujesz we własnym domu.

Z jakich domowych metod dbania o włosy korzystać?

  • Jednym z tych sposobów, które cieszą się wielkim powodzeniem, jest korzystanie z płukanek sporządzonych z nagietka.
  • Korzystny wpływ na zbyt suche włosy może mieć również napar z kwiatu lipy lub z zielonego owsa.
  • Suche włosy mogą też sporo zyskać w chwili, gdy zaczniemy korzystać z domowych maseczek.

Z jakich składników mogą one powstać? Wielką popularnością cieszą się maseczki z avocado oraz z bananów, pomocne są też maseczki ze śmietany, naturalnych jogurtów oraz z majonezu.

Na portalach poświęconych naturalnym metodom pielęgnacji włosów nie brak receptur, dzięki którym z takich właśnie składników każda z nas może przygotować idealną maskę do włosów. Efekt? Dobrze nawilżone i odżywione włosy, które będą zachwycać zdrowym blaskiem.

Podsumowanie

Zdrowe i piękne włosy to włosy odpowiednio nawilżone. Pamiętajmy o tym, że codzienna pielęgnacja włosów ma ogromny wpływ na ich stan, a drobne błędy mogą sprawić, że zaczną one zbyt szybko tracić tak ważną dla nich wilgoć.

Jeśli chcemy w porę uniknąć takich problemów, zadbajmy o to, by nasze włosy możliwie jak najrzadziej narażone były na kontakt z chemią i zbyt ciepłym powietrzem oraz by otrzymywały codzienną porcję witamin i tak ważnych dla nich składników odżywczych.

Podobne wpisy