Jak poskromić elektryzujące się włosy?

Problem z elektryzującymi się włosami dotyczy sporej części z nas. Szczególnie w wietrzne dni, gdy mamy czapkę. Ale włosy elektryzują się też od grubych swetrów i działania wysokich temperatur. Jak poskromić włosy, żeby zawsze wyglądały idealnie?

Dlaczego włosy się elektryzują?

Nie zależnie od tego, czy mamy krótkie, czy długie włosy będą się one elektryzować jeśli są nieodpowiednio nawilżone. Włosy szorstkie, matowe łatwiej się elektryzują, szczególnie pod czapką. Także materiał, z którego wykonany jest nasz ręcznik ma znaczenie – wybieraj tylko te z naturalnych materiałów. Nieodpowiednie czesanie i częste suszenie suszarką też sprzyjają elektryzowaniu się włosów.

Elektryzujące włosy co zrobić?

Na szczęście włosy idzie łatwo doprowadzić do dobrego stanu.

  • Przede wszystkim zmień kosmetyki do włosów. Wbrew opiniom należy często zmieniać szampon, odzywkę i wszystkie inne produkty do włosów. W ten sposób nie „przyzwyczaja się” włosów do konkretnych kosmetyków i lepiej się o nie dba.
  • Stosuj oleje na włosy. Najlepsze są olejki macadami, awokado i lniany. To ich używaj najczęściej. Można ich dodać do szamponu czy maski, ale też stosować bezpośrednio na suche włosy. Sama wybierz, która metoda jest dla Ciebie najlepsza.
  • Przestań korzystać z suszarki do włosów. Jeśli to tylko możliwe, niech Twoje włosy wysychają same. Odstaw suszarkę i sama zobaczysz efekt. Nie idź spać w mokrych włosach! To je dodatkowo niszczy.
  • Kup lakier do włosów lub pastę do włosów. Jeśli dotychczas nie używałaś tych produktów, najwyższy czas zacząć. Lekko spryskaj grzebień, czy szczotkę lakierem i przeczesz włosy – poskromisz niesforne kosmyki. Dobrym wyjściem jest też… krem do rąk. Nawilżasz dłonie, a „resztkę” wcierasz we włosy! To sposób, gdy jesteś na mieście.
    W drogeriach znajdziesz też specjalne preparaty na elektryzujące się włosy. Może warto je przetestować?
  • Zrezygnuj z plastikowych szczotek i grzebieni. Jesteś posiadaczką plastikowych szczotek? Wyrzuć je! Te zakończone gumowymi ząbkami potęgują elektryzowanie się włosów. Postaw na te wykonane z drewna z naturalnym włosiem.

Zmiana metody mycia głowy

Do tej pory myłaś włosy metodą; szampon-spłukanie-odżywka-spłukanie-suszenie? Skończ z tym! Przeżuć się na inną, efektywniejszą metodę pielęgnacji.

  • Nanoś szampon na dłonie – nie lej szamponu bezpośrednio na włosy. Najlepiej wylej odrobinę na dłoń i zmieszaj z wodę, dopiero myj. Potem spłucz, ale letnią wodą. Zimna woda skutecznie zamyka łuski włosów
  • Stosuj odżywki do spłukiwania – nie używaj odżywek bez spłukiwania. Te kosmetyki zbytnio obciążają włosy. Wypróbuj odżywki nawilżające i wygładzające. Znowu spłucz.
  • Korzystaj czas z masek na włosy – jeśli do tej pory jej nie używałaś to najwyższy czas. Maski do włosów można trzymać na włosach kilka minut i spłukać, ale wypróbuj też inną metodę. Na wilgotne włosy nałóż maskę kilka centymetrów od nasady, zawiń w bawełniany ręcznik i zostaw na przynajmniej 45 minut. Po tym czasie spłucz letnią wodą, nałóż olejek na całą długość i pozostaw do wyschnięcia.

Tą metodę stosuj przynajmniej raz w tygodniu i sama zobaczysz efekt po kilku razach.

Jak ułożyć elektryzujące się włosy?

Przede wszystkim zainwestuj w odpowiednią pielęgnację. Kupuj kosmetyki bez alkoholu, ale z olejami i masłami. Wcieraj w końcówki włosów serum do włosów – dociążą włosy i zregenerują końcówki. Nie przesadzaj z ilością produktów; zbyt duża ich ilość spowoduje, że kosmyki oklapną, a fryzura wyda się nie świeża. Stawiaj na delikatne produkty, które będą pielęgnować Twoje włosy, bez obciążania.

Idealne fryzura to marzenie każdej z nas. Która nie chce mieć pięknych, grubych i lśniących loków. Niestety nie każda takie włosy ma, ale za to każda z nas może zadbać o odpowiednią pielęgnację, szczególnie włosów elektryzujących się, a by być posiadaczka fantastycznej fryzury.

Podobne wpisy