Jaką szczotkę do włosów wybrać?

Wybór szczotki do włosów jest jak wybór podkładu, oferta jest bogata! Wybór nie jest bez znaczenia, dla każdego rodzaju włosów, tekstura szczotki. Zła szczotka może mieć katastrofalne skutki. Płaskie, okrągłe, nylonowe, plastikowe, drewniane, metalowe, okrągłe szczotki z małym lub długim włosiem.

Nasze szuflady przepełnione są szczotkami, układamy je w stosy, nie wiedząc do czego służą. Innymi słowy, jeśli używasz odpowiedniego szamponu, ale za to nieodpowiedniej szczotki: redukujesz działanie szamponu do minimum.

Jaka szczotka do włosów grubych

Aby zdyscyplinować gęste, pełne, pełne objętości włosy, możesz zdecydować się na szczotkę do włosów pokrytą nylonowym włosiem. Długość włosia jest proporcjonalna do łatwości rozpuszczania. Nawet jeśli Twoje włosy nie są całkiem suche, to nadają się do włosów grubych i rozplączą się bez osłabienia, bez efektu szorstkości, bez efektu palca w uchwycie.

W przypadku włosów grubych, wybierz szeroką, kwadratową lub prostokątną szczotkę, aby chwycić wszystkie włosy i korzystać z optymalnej manewrowalności przy jednoczesnym uniknięciu puchnięcia włókna włosowego.

Drewniana szczotka do włosów ma również doskonałe pokrewieństwo z grubymi włosami, zachwyci Cię.

Jego powołaniem jest przede wszystkim rozplątywanie włosów, ponieważ jego często dzielone szczeciny gwarantują szacunek dla natury włosów. Szczególnie zalecana jest szczotka z włosia dzika. Rozprowadza ona łój równomiernie na włosach i zapewnia efekt końcowy na grubych włosach. W przypadku grubych włosów również warto zastosować szczotki szkieletowe, które mogą spowodować pęcznienie włosów.

Jaka szczotka do cienkich włosów

Przysięgły wróg cienkich włosów: węzełki. Bardzo często gest szczotkowania nie jest zbyt energiczny, strachliwy, niezdecydowany, ponieważ często obawia się, że szczotka je oderwie i śmiertelnie boimy się, że skończy się na skąpych i przerzedzonych włosach. Także i w tym przypadku szczotka do włosów z dzika jest Twoim najlepszym sprzymierzeńcem, delikatnie się plącze i sprawia, że lśnisz nie plącząc się.

Szczotka z „płaskim” włosiem z dzika jest idealną kombinacją dla delikatnych włosów. Co więcej, szczotki z naturalnego włosia nie niszczą cienkich włosów i neutralizują elektryczność statyczną. Podczas gdy dziewczyny z lokami mogą pominąć szczotkowanie włosów przed pójściem spać, dziewczyny z cienkimi włosami muszą codziennie szczotkować, aby uniknąć paskudnych węzłów.

W przypadku włosów delikatnych, należy unikać włosów ze sztywnymi kolcami, które przylegają do nich i ryzykują zerwanie włókien włosowych. Zainwestuj w szczotkę z miękkim włosiem. Szczotki wykonane z włosia dzika bogatego w keratynę są odpowiednie dla włosów delikatnych, które wymagają maksymalnej miękkości, ponieważ są podatne na łamanie. Przekonasz się, że zbierze mniej włosów niż inne.

Jaka szczotka do kręconych włosów

Osoby o kręconych włosach będą polegać na szczotce z włosia dzika, która pozwoli im przetrwać węzły, ponieważ inne osoby będą je ciągnąć, co spowoduje, że loki stracą zmysłowość, sprężystość i pękają: nieestetycznie spłaszczone loki. Jeśli masz kręcone, lekko falowane włosy, zaleca się przeczesać je przed umyciem szamponem. Możliwy wybór:

  • grzebień o szerokich zębach, który następnie zanurzysz w odrobinie oleju, aby wyrzeźbić swoje loki lub usunąć efekt kędzierzawy, nieestetyczny kędzierzawy;
  • grzebień widelcowy, który dodaje objętości i tekstury: widelce grzebienia mają zdolność do przewietrzania pęcherzyków powietrza;
  • grzebień z zakrzywionymi zębami, zakrzywione zęby rozplączą się i stylizują bez zajmowania przez włosy fałdy grzebienia;
  • grzebień ogonowy wyróżnia się delikatną końcówki przez co pozwala to na schludne zarysowanie loków i ich rozdzielenie.

Wskazówka często podawana przy szczotkowaniu kręconych włosów. Szczotkuj na mokro, nakładając piankę, ale unikaj szczotkowania po wyschnięciu, w przeciwnym razie będzie wyglądać jak strach na wróble.

Szczotka do włosów tłustych

Jeśli Twoje włosy są przetłuszczające się, szczotka z dzika równomiernie rozprowadzi łój i uniknie koncentracji na czubku głowy. Koniec z paranoją, koniec z utrwalaniem tłustych korzeni z wrażeniem, że wszyscy się na ciebie gapią. Stosować w połączeniu z suchym szamponem, rezultat jest rewelacyjny.

A potem znasz porzekadło: im częściej myjesz włosy tym bardziej są tłuste. Dzięki tej szczotce do włosów przetłuszczających się, nie będziesz rozsmarowywała sebum i nie zatłuścisz końcówek. Sekret polega na tym, aby nie szczotkować ich zbyt często, raz dziennie (rano) jest więcej niż wystarczająco dużo, aby nie stymulować produkcji.

Szczotka do włosów suchych

Jeśli Twoje włosy są suche, radzimy Ci użyć takiej, która może być używany pod prysznicem, który nie boi się wody. Wypróbuj plastikową szczotkę do włosów do masażu, która może być używana pod wodą. Włosy łatwiej się rozplączą, dzięki czemu unikniesz łamania i efektu stogu siana. Jego zaokrąglone zęby nie łamią łusek włosowych i aktywują naturalne nawilżenie suchych i delikatnych włosów.

Jonowa szczotka to inna idealna opcja dla włosów suchych. Stosowana codziennie, szczotka jonowa pomaga zmniejszyć tarcie. Szczotka jonowa rozprasza jony, które działają w celu dostarczenia składników odżywczych niezbędnych do uzyskania suchej konsystencji. Szczotka jonowa opiera się więc na koncepcji przyciągania i odpychania jonów. Wyeliminować elektryczność statyczną u źródła widełek, końcówek, które się rozdzielają.

Podobne wpisy