Wypadanie włosów


Wypadanie włosów staje się problemem coraz młodszych osób obu płci. Zjawisko to zwykle nasila się w 3 i 4 dekadzie życia, ale może również wystąpić po 20 roku życia. Jednym z głównych czynników odpowiedzialnych za nadmierne wypadanie włosów u mężczyzn są hormony – androgeny. Wykazują one niekorzystne działanie na mieszki włoskowe (powodują ich “uśpienie”, po wypadnięciu włosy na jego miejscu nie wyrasta nowy lub wyrasta włos słabszy). Te formy łysienia mogą występować zarówno u mężczyzn jak i kobiet. Zarówno mężczyźni jak i kobiety tracą włosy z podobnych powodów. Wypadanie włosów u mężczyzn przebiega bardziej dramatycznie według specyficznego schematu łysienia – “Male Pattern Baldness”. Ta utrata włosów spowodowana jest przez hormon dihidroxitestosteron (DHT). Czynnik ten jest produktem bezpośredniego kontaktu enzymu 5-alfa reduktazy, znajdującego się na skórze głowy, z testosteronem. DHT łączy receptory na skórze głowy oraz torebki włosowe, w konsekwencji burząc zdrowy i normalny wzrost włosów. Androgeny oprócz działania na mieszki powodują zwiększenia aktywności gruczołów łojowych, a co za tym idzie nasilenie łojotoku. Towarzyszy mu nadmierny rozwój mikroorganizmów nas skórze głowy. Powoduje to drażnienie skóry co prowadzi do jeszcze większego nasilenia łojotoku. W praktyce dermatologicznej uważa się, że zwalczanie łojotoku korzystnie wpływa na zahamowanie wypadania włosów.

U kobiet utratę włosów powodują również zmiany hormonalne, jakich doświadczają w ciągu swojego życia. Są to np. ciąża, menopauza, i inne zaburzenia hormonalne. Zmiany hormonalne mogą spowodować utratę włosów poprzez bezpośredni wpływ na komórki odpowiedzialne za porost włosów, bądź też na poziom składników pokarmowych i przepływ krwi do torebek włosowych. Sama torebka włosowa nie zapewni zdrowego wzrostu włosów bez odpowiednich składników pokarmowych, których brak powoduje wypadanie włosów.

INNE CZYNNIKI PRZYCZYNIAJĄCE SIĘ DO UTRATY WŁOSÓW

Słabe krążenie krwi. Badania wykazały, że przepływ krwi na skórze głowy u mężczyzn i kobiet cierpiących na utratę włosów był znacznie słabszy niż u zdrowych osób.
Zanieczyszczenie środowiska. Dalsze badania wykazały, że czynniki zanieczyszczające środowisko przyczyniły się do powstania hormonów odpowiedzialnych za wypadanie włosów.
Łącząc wschodnią mądrość starożytnej terapii naturalnej (preparaty pochodzenia roślinnego) z nowoczesną technologią Zachodu stworzono wyjątkową kombinacje, która zaowocowała najlepszym lekarstwem na utratę włosów. Szampony oraz Ekstrakty stymulujące wzrost włosów zostały przebadane klinicznie by bezpiecznie i efektywnie zneutralizować powierzchnię skóry jak i DHT znajdujące się w macierzy włosa.
Są całkowicie bezpieczne, z powodzeniem przeszły testy toksyczności doustnej i fototoksyczności oraz mutagenności. Nie wywołują podrażnień. Badania laboratoryjne i kliniczne wykonane przez niezależne kanadyjskie, amerykańskie i polskie instytuty naukowe wykazały, że niektóre preparaty powstrzymują i cofają procesy łysienia androgenowego, wspomagają leczenie łysienia plackowatego, są bardzo efektywne w regeneracji komórek włosowych po przebytej chemioterapii i naświetlaniach w leczeniu onkologicznym, działają przeciwłupieżowo i przeciwłojotokowo.


Kategoria: Bez kategorii


Napisz odpowiedź lub dodaj komentarz