KALO powstrzymuje wrastanie włosów po depilacji

Moda na nieowłosione ciało trwa i zatacza coraz szersze kręgi. W dodatku nie dotyczy już tylko kobiet, ale również mężczyzn. Metod usuwania owłosienia jest wiele, a każda ma swoich zwolenników i przeciwników. Niektóre techniki, jak depilacja laserowa, czy ta z użyciem enzymów wprowadzanych ultradźwiękami, choć najbardziej skuteczne, nadal dla większości osób są zbyt kosztowne. Poza tym istnieją też jeszcze inne ograniczenia. W przypadku depilacji laserowej należą do nich: byt jasne włosy, obecność opalenizny, chęć korzystania ze słońca czy solarium po zabiegu.

W jaki by sposób nie usuwać włosów zawsze istnieje możliwość wystąpienia, zwykle przejściowych, efektów niepożądanych. Najczęściej są to podrażnienia o różnym stopniu nasilenia, którym czasem towarzyszą nawet wybroczyny wokół mieszków włosowych. Tego typu objawy dotyczą głownie rejonu pach, bikini i wewnętrznych powierzchni ud.

Po depilacji może dojść również do bakteryjnego zapalenia mieszków włosowych manifestującego się krostkami w miejscu ujścia mieszka. Największe jednak problemy wiążą się z wrastającymi włosami, które powodują powstanie czerwonych grudek, a nawet guzków. Nie wygląda to estetycznie, poza tym czasem może sprawiać ból, a co gorsze ustępować z pozostawieniem przebarwień pozapalnych, w skrajnych zaś wypadkach blizenek powstałych po ustąpieniu stanu zapalnego i oddzieleniu się dużych czopów rogowych z ujść mieszków włosowych. Jak z tego wynika powodem wrastających włosów jest głównie skłonność do nieprawidłowego kierunku wzrostu włosa i rogowacenia i ujść mieszków włosowych. Nie musi więc to być wynik źle wykonanej depilacji. Oczywiście zawsze należy pamiętać o właściwym kierunku usuwania włosów niezależnie od stosowanej metody, ponieważ prawidłowo wykonany zabieg daje większe szanse, że włos będzie odrastać w kierunku powierzchni skóry, a nie na boki. Ale to nie wszystko.

Skuteczność walki z niechcianym owłosieniem może być zwiększona poprzez stosowanie odpowiednich środków po depilacji. Nie tylko łagodzących podrażnienia, ale też hamujących odrost włosów i zapobiegających ich wrastaniu. Do takich produktów bezwzględnie należą produkty z grupy KALO kanadyjskiej firmy NISIM. Pierwszym z nich który wszedł na polski rynek, był KALO Hair Inhibitor – ziołowo-witaminowy balsam podepilacyjny, w formie aerozolu, powstrzymujący włosy przed odrastaniem. Środek ten nawilża skórę i łagodzi podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacyjnych, a co ważniejsze minimalizuje zdolność włosów do regeneracji. Może być stosowany również po goleniu, ale jego skuteczność jest szczególnie widoczna po profesjonalnej depilacji woskiem. Puste mieszki włosowe, po usunięciu włosa, są gotowe do przyjęcia aktywnych czynników roślinnych hamujących ich odrost. Dlatego też najważniejsze jest, żeby zastosować środek zaraz po depilacji, wmasowując go dokładnie w skórę. Balsam aplikuje się na wydepilowaną powierzchnię jeszcze dwa razy w dniu depilacji i trzykrotnie następnego dnia. Gwarancją skuteczności jest, jak zwykle, systematyczność i rzetelność przeprowadzenia powyższej procedury. Środek w aerozolu jest wygodny przy stosowaniu na duże powierzchnie np. przedramiona, ramiona, łydki czy uda. Natomiast do rejonów skóry szczególnie wrażliwej jak twarz, pachy i bikini należy raczej polecić KALO Hair Inhibitor w postaci kremu.

Najnowszym produktem firmy jest KALO Ingrown Hair Treatment – preparat zapobiegający wrastaniu włosów po depilacji. Zawiera on w swoim składzie ekstrakty ziołowe, witaminy, związki o działaniu łagodzącym i zmiękczającym. W efekcie jego stosowania wpływa na zmniejszenie i eliminacje podrażnień, przymieszkowych grudek i guzków, wrastających włosów – jednym słowem niepożądanych efektów wywołanych depilacją, niezależnie od metody jej wykonania. Preparat w postaci aerozolu należy nanosić bezpośrednio po każdym zabiegu usuwania włosów 2-3 razy dziennie, aż do ustąpienia objawów, dokładnie wmasowując go w skórę. Warto w tym momencie podkreślić, że oba produkty KALO Inhibitor i KALO Treatment mogą być stosowane równolegle, co u osób z tendencją do wrastających włosów pozwala uzyskać jeszcze lepsze efekty, niż przy stosowaniu tylko jednego z nich. W przypadku jednoczesnego stosowania preparatów KALO Treatment powinno być użyte 2-3 godziny po zaaplikowaniu KALO Inhibitor. Reszta reguł postępowania pozostaje bez zmian.